Třináctý ročník rodinného seriálu RunTour startuje 13. dubna - Český běh

9. 4. 2024, RunTour, Závody

Šťastná třináctka! Už v sobotu 13. dubna odstartuje nová sezona ČEZ RunTour. Běžecký seriál, vloni co do účasti třetí největší u nás, vstoupí do svého 13. ročníku jako už tradičně v Českých Budějovicích. Zde je pro běžce připravena celá řada novinek v duchu hesla #JERADOSTBĚŽET. I přes navýšenou kapacitu je první letošní závod vyprodán – na startu bude 1 800 běžců.

1 seriál, 8 měst, 48 závodů

Jeden seriál, osm nádherných měst a hned 48 závodů plných radosti a úsměvů. Letošní sezóna rodinného běžeckého seriálu ČEZ RunTour bude mimořádně nabitá! Poprvé se běžci na start postaví v Českých Budějovicích, kde je stejně jako v dalších městech čekají závody na tři, pět a deset kilometrů. Nebudou chybět ani dětské Lupilu běhy na 500 a 1000 m a také ČEZ štafetové závody (2×5 km a 4×2,5 km).

„Letošní novinkou je projekt Běž za školu, kterým chceme podpořit pohybovou aktivitu mladých lidí a přilákat na start středoškolské studenty. Ti mají možnost sestavit štafetu, se kterou budou reprezentovat svou školu. Nejlepší tým každého regionu získá pro svou školu odměnu 30 tisíc korun, kterou věnuje partner projektu LIDL,“ říká Marek Pirzkall, ředitel seriálu z pořádající agentury VML.

Z Českých Budějovic se seriál přesune do Kopřivnice (27. dubna), Ústí nad Labem (25. května) a Plzně (22. června), kam se běžci vrátí po několikaleté pauze a kde se v roce 2011 konal historicky první závod ČEZ RunTour. Následně se poběží v Olomouci (22. července), Brně (14. září), Praze (5. října) a Pardubicích (19. října).

V jihočeské metropoli se mohou běžci těšit na rychlou a zároveň atraktivní trať, která je z historického náměstí Přemysla Otakara II. zavede přes park Háječek na cyklostezku k Vltavě. Po jejím druhém břehu pak proběhnou parkem Dlouhá louka, aby se přes Sokolský ostrov vrátili do úzkých uliček v historickém centru města. Letos poprvé budou všechny tratě certifikovány Českým atletickým svazem, díky čemuž dostanou osobní rekordy všech účastníků ještě větší hodnotu. 

Sezona plná novinek

To ovšem není jediná novinka této sezony. Na co dalšího se mohou účastníci ČEZ RunTour těšit? Na zodpovědnější přístup k ekologii: k dispozici budou jen vratné kelímky a za třídění plastových lahví Rajec získají účastníci slevu na skvělé jídlo z LIDL menu. Startovní balíčky už nebudou v taškách, ale nahradí je trvalejší batůžky.

Nabité zázemí slibuje spoustu zážitků. Kromě sprch a masáží zdarma tu najdou běžci nové partnery, které se vyplatí navštívit. Jedním z nich je česká značka Iontmax, která vyrábí sportovní doplňky stravy a přináší unikátní možnost: na všech závodech bude poskytovat měření ztráty sodíku, na jehož základě experti značky poradí běžcům s vhodnou hydratační strategií jim na míru.

O celkových vítězích letošního ročníku rozhodne žebříček Intersport RunTour výzva, do něhož budou běžci sbírat body za umístění na jednotlivých závodech. Také s touto soutěží jsou spojeny dvě novinky: do celkového pořadí se bude započítávat sedm nejlepších výsledků, proto si běžci mohou dovolit některý závod vynechat. „Pro nejlepší závodníky máme letos speciální cenu: díky spolupráci s hodinářskou značkou PRIM na ně bude čekat limitovaná edice hodinek s jejich jménem. Tyto hodinky budou také k zakoupení a část výtěžku získá nadace Leontinka,“ říká Marek.

Poběží se na pomoc dětem

Úzké propojení s nadací Leontinka bude platit také v této sezoně. I tentokrát totiž poputuje 50 korun z každého startovného na konto této dobročinné organizace, která pomáhá nevidomým lidem.

Běžci ovšem mohou pomáhat také jinak, a to prostřednictvím mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem, ve které uživatelé získávají body za své pohybové aktivity. Tyto body pak po každém závodě přidělí projektu, který byl založen speciálně v rámci partnerství společnosti ČEZ a seriálu RunTour. Nadace ČEZ následně za tyto body pošle vybranému projektu skutečné finanční prostředky.

V Českých Budějovicích se poběží na pomoc Centra Kaňka, které za získané finance uhradí psychorehabilitační pobyt pro rodiny nejmenších dětí s postižením. Šek následně předá reprezentantka v běžeckém lyžování Barbora Havlíčková.

Poběžíte také? Na všechny závody ČEZ RunTour se můžete registrovat prostřednictvím webu www.run-tour.cz, kde najdete podrobnější informace o všech novinkách této sezony.

O RunTour:

ČEZ RunTour je běžecký seriál osmi závodů pro hobíky, rodiny s dětmi a začátečníky. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Ty jsou připraveny pro každého – 3, 5 a 10 kilometrů pro dospělé, 500 a 1000 metrů pro děti. Prostřednictvím ČEZ RunTour se navíc v rámci charity pomáhá tam, kde je to potřeba. Je radost běžet!

Další články

Hrochová ve Varech vystartovala za obhajobou titulu EuroHeroes
19. května 2024 Závody, RunCzech, M. Procházka, foto: RunCzech

Hrochová ve Varech vystartovala za obhajobou titulu EuroHeroes

Lázeňskou kolonádu při běžeckém festivalu v Karlových Varech zaplnily davy běžců. Půlmaraton opanoval Nizozemec Khalid Choukoud, který ve finiši na cílové čáře porazil Španěla Abdelazize Merzouguiho. Mezi ženami k radosti českých fanoušků zvítězila výkonem 1:12:29 Tereza Hrochová. Půlka i desítka Nové pojetí akce přineslo ještě více možností pro závodníky. Nechyběl klasický půlmaraton s certifikovanou ...

Na jedenáctém Vltava Runu triumfoval Winehouse.cz
13. května 2024 Závody, Michal Procházka, foto: Vltava Run

Na jedenáctém Vltava Runu triumfoval Winehouse.cz

Více než 360 km pro týmy o maximálně 12 členech, kteří si podělí pevně stanovených 36 úseků. To je Vltava Run, největší štafetový závod u nás podél nejdelší české řeky. Jeho dvanáctý ročník patřil týmu Winehouse.cz. Pro většinu z několika tisíc účastníků jde především o silný zážitek. Některé ze třech stovek ...

Patnáct jmen pro mistrovství Evropy v horských bězích
9. května 2024 Závody, Petr Jelínek, foto: David Švestka (zleva B. Macurová, A. Vetchá, H. Švestková Stružková)

Patnáct jmen pro mistrovství Evropy v horských bězích

Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo nominaci pro mistrovství Evropy v horských bězích, které se uskuteční 31. 5. – 2. 6. ve francouzském Annecy. Na nadcházejícím evropském šampionátu vrchařů bude Českou republiku reprezentovat celkem patnáct atletů a atletek. V disciplíně běh do vrchu nahoru/dolů se představí čerstvý domácí šampion Matěj Zima. K němu se přidá tradiční reprezentační opora vrchařských závodů Marek Chrascina. Bronzový muž ...

Bannisterova míle pod 4 minuty jako přelom ve vnímání vodičů
7. května 2024 , Adam Pražák a Michal Procházka, foto: Wikipedia

Bannisterova míle pod 4 minuty jako přelom ve vnímání vodičů

  Před 70 lety Roger Bannister jako první zaběhl jednu míli za méně než čtyři minuty. O události významné také s ohledem na nyní běžnou pomoc s tempem přinášíme článek z časopisu Atletika v rámci tématu věnovanému právě vodičům.   Meta pokořena 6. května roku 1954 se do světa rozšířila senzační zpráva. V závodě na jednu míli byla ...

Pastorová má šestý maratonský titul, překvapili bratři Edlmani
5. května 2024 Závody, Michal Procházka, foto: ČAS - Jan Houska

Pastorová má šestý maratonský titul, překvapili bratři Edlmani

  Při Pražském mezinárodním maratonu byli korunování mistři ČR. Zkušenosti prodala Petra Pastorová, mezi muži se nečekaně radoval Martin Edlman, jeho bratr Tomáš jen těsně podlehl v duelu o stříbro Patriku Vebrovi. Absolutními vítězi byli etiopští vytrvalci. Šest titulů Pastorové dělí 12 let Mistrovský závod žen potvrdil, že půjde o vyrovnanou bitvu trojice očekávaných ...

Vrchaři se utkají o tituly na Černé hoře, maratonci v Praze
30. dubna 2024 Závody, Petr Jelínek, foto: ČAS - Soňa Maléterová

Vrchaři se utkají o tituly na Černé hoře, maratonci v Praze

O nadcházejícím víkendu se uskuteční další dva domácí republikové šampionáty. V sobotu 4. května proběhne v Janských Lázních MČR v běhu do vrchu a v neděli 5. května nás čeká v rámci pražského maratonu tradičně i mistrovství České republiky na této trati. Vrchaři se vracejí do Janských Lázní Hlavní favoritkou ženského vrchařského ...

Stewartová a Zajíc ovládli dráhovou desítku
29. dubna 2024 Závody, Petr Jelínek, foto: ČAS - Jan Houska

Stewartová a Zajíc ovládli dráhovou desítku

V Holešově proběhlo v sobotu 27. dubna mistrovství České republiky v běhu na 10 000 metrů na dráze. Mezi ženami si doběhla už pro osmý titul Moira Stewartová. Mužům kraloval potřetí za sebou Martin Zajíc. Počasí v Holešově vytrvalcům příliš nepřálo. Celé mistrovské klání totiž doprovázely poměrně vysoké teploty, a ...

Holešov hostí v sobotu republikový šampionát v běhu na 10 000 metrů
25. dubna 2024 Závody, Petr Jelínek, foto: ČAS - Tomáš Edlman

Holešov hostí v sobotu republikový šampionát v běhu na 10 000 metrů

Moira Stewartová poběží v městě na pomezí Hané a Valašska již o svůj sedmý titul na této distanci. Martin Zajíc se pokusí dokonat zlatý hattrick. Mistrovství bude opět společné se Slováky. Stewartová se vrací na oblíbený šampionát Největší hvězdou mistrovství České republiky na dráhové desítce v Holešově je jednoznačně Moira Stewartová. Svěřenkyně Václava Janouška má ...

provozovatel

partneři českého běžeckého klubu