Stát se trenérem kondičního běhu

Základní informace

Trenér kondičního běhu (3. třídy)

Oficiální trenérské školení Českého atletického svazu pro ty, kteří si život bez běhání už neumí představit a chtěli by svůj běžecký um a kondici rozvíjet. A pro ty, kteří chtějí umění běhání a jeho hodnoty předávat dál. Své si v něm však najdou i začínající běžci a běžkyně, kteří chtějí běhat nejen rychle, ale hlavně zdravě a dlouhodobě. Absolvent/ka každého školení i pracovních seminářů, vedených zkušenými profesionálními lektory s odpovídajícím vzděláním a reprezentačními zkušenostmi, získá množství zasvěcených informací a běžeckých zážitků a po úspěšném absolvování, resp. složení zkoušek mu/jí bude udělen oficiální certifikát Českého atletického svazu jako doklad o získané kvalifikaci.

Navazující školení Trenér kondičního běhu 2. a 1. třídy

Kromě úvodního víkendového školení pro vás ČAS připravil další dvě navazující školení. Zatímco cílem úvodního školení je základní orientace v problematice kondičního běhu, další dvě pětidenní a sedmidenní školení se mnohem podrobněji zabývají anatomií, fyziologií, biomechanikou, psychologií, řízením tréninku, výživou a především aplikací těchto oborů do praxe kondičního běhu. Navazující školení Trenér kondičního běhu 2. třídy je určeno pro absolventy úvodního školení Trenér kondičního běhu 3. třídy, kteří si chtějí prohloubit získané poznatky a rozšířit praktické dovednosti. Školení je opět vhodné jak pro běžce s trenérskými ambicemi ale i pro ty, kdo se chtějí dál v oboru vzdělávat sami, aniž by někoho trénovali. Školení Trenér kondičního běhu 1. třídy je určeno především budoucím trenérům a je zakončeno závěrečnou teoretickou i praktickou zkouškou. Jeho úspěšní absolventi jsou již schopni zcela samostatně pracovat se svěřencem/klientem.

Jednodenní semináře

Uvedená tři školení Trenér kondičního běhu 1.- 3. třídy jsou rozšířena o nabídku jednodenních seminářů (workshopů), které jsou zaměřeny především prakticky. Jejich obsahem jsou základní součásti běžeckého tréninku jako např. řízení a metodika běžeckého tréninku, práce se sportesterem, s videozáznamem, analýza techniky běhu a výběr běžecké obuvi, běžecká výživa, běžecký kineziotaping, Blackroll a Flowin v běžeckém tréninku a další. Na praktické „open“ semináře se může přihlásit kdokoliv, aniž by musel dříve absolvovat jiné školení nebo mít určitou kvalifikaci. Pro dosažení kompletního vzdělání Trenér kondičního běhu v rozsahu 150 hodin je nutné absolvovat tři základní školení a jeden z nabízených seminářů dle vlastního výběru. Na základě takto dosažené oficiální kvalifikace ČAS je možné zažádat o živnostenský list.

Udělením certifikátu se absolvent/ka jednotlivých školení stává členem oficiální databáze trenérů Českého atletického svazu a může čerpat všech výhod s tím spojených.

Materiály ke stažení:

Dotazy zodpovíme na: cbk@ceskybeh.cz