Konference KONDIČNÍ BĚH 2020 – ODLOŽENO NA JARO 2021

logo Trenéra kondičního běhu

Novinky v přípravě kondičního běžce

Český atletický svaz ve spolupráci s Centrem zdraví, pohybu a aktivního životního stylu Vital Praha pořádá na jaře 2021 (termín bude upřesněn) na FTVS UK první ročník konference, která je určena jak pro samotné kondiční běžce, ale i jejich trenéry a odborníky (lékaře, fyzioterapeuty), kteří se kondičním běžcům věnují.

Na programu konference jsou všechna témata, kterým je v přípravě kondičního běžce potřeba věnovat pozornost. Jedná se o základní fakta a poznatky, ale ve stejné míře i o novinky v oblasti metodiky tréninku, výživy, fyzioterapie, pohybového aparátu i o trendy ve vybavení kondičního běžce (obuv, oblečení, sportestery).

Stěžejní částí konference bude diskuse o vlivu vytrvalostního tréninku na srdce kondičního běžce. Výsledky výzkumu maratonců budou diskutovány jak samotnými autory studie – lékaři z IKEM pod vedením profesora MUDr. Jana Pirka, DrSc, tak dalšími odborníky, kteří se obdobnou problematikou a tréninkem kondičních běžců dlouhodobě zabývají.

Účast na konferenci přislíbil i náš přední odborník na sportovní výživu profesor MUDr. Libor Vítek, PhD, MBA. Kromě dalších našich předních odborníků, včetně lektorů i zástupců ČAS, vystoupí s vlastními dosavadními praktickými zkušenostmi s vedením a tréninkem kondičních běžců i jejich samotní trenéři. Konference by se tak měla stát místem setkání a diskusí všech, kteří sami kondičně běhají nebo s kondičními běžci pracují.

Konference je součástí celého vzdělávacího systému Trenér kondičního běhu ČAS. Účastí je možná prolongace trenérské kvalifikace.

Cena: 1900 Kč

 Místo: FTVS UK, José Martího 269, Praha 6
 Lektoři: PROF. MUDr. Jan Pirk, DrSc, PROF. MUDr. Libor Vítek, PhD, MBA a další
 od: 1. března 2021
 do: 1. dubna 2021
 Kapacita (obsazeno): 120 (16)

    Přihláška na kurz


    Pokud nejste registrováni v žádném klubu, staňte se členy Českého běžeckého klubu