Běžecká tréninková skupina ČBK v Nebušicích

Nebušice (Hlavní město Praha)

Běžecká skupina v Nebušicích vznikala postupně v průběhu uplynulých 6ti let. V roce 2013 začala trenérka Naďa Koštovalová spolupracovat s Mezinárodní školou v Nebušicích a trénovat přespolní běh pro děti v kategorii starší žactvo. Následující rok se připojila skupina pro středoškoláky – kategorie dorostu.

Jaký mají cíl a co je náplní běžecké skupiny?

Cílem je připravit studenty druhého stupně a střední školy na mezinárodní přebor škol v přespolním běhu „CEESA – Championship of Central and Eastern Europe of International Schools“. V tomto přeboru pravidelně dosahujeme významných úspěchů a vítězství. Závody se konají v listopadu. Závod vyžaduje systematickou a kvalitní přípravu. Oddíl přespolního běhu je velmi oblíben, děti rády trénují. Ale sezóna do přeboru trvá jen 3 měsíce, pak studenti mají na výběr jiné sporty, jako je basketbal, volejbal, plavání a fotbal. Spolu s mými kolegy učiteli ve škole a zároveň běžci ze školy jsme vypracovali dlouhodobý tréninkový program, který přivedl k běhání spoustu dětí a vše vyústilo k pravidelné účasti na běžeckých závodech a následně tréninku po celý školní rok pod hlavičkou Českého běžeckého klubu v Nebušicích.

Vedení tréninků

Zajišťujeme pravidelný trénink a přípravu na závody. Registrace v klubu dětem umožňuje startovat na atletických závodech pořádaných Českým atletickým svazem, kde mohou závodit pouze registrovaní atleti a atletky. Mezi členy jsou i běžci a běžkyně, kteří se věnují i jiným sportům. V rámci zlepšení kondičních schopností s námi pravidelně trénují . V tréninkových jednotkách se zaměřujeme na konkrétní cíle – blížící se závod. V zimě se věnujeme rozvoji stability, koordinace, posilování středu těla, silových a vytrvalostních schopností. Věnujeme se i zlepšení výbušné síly. Součást pravidelných tréninků je strečink a funkční trénink. Děti trénují podle plánu i během prázdnin. Rodiče dětí s námi pravidelně jezdí na závody a kromě dlouhodobé podpory svých dětí se také aktivně zapojují a také závodí. Mezi naše nejoblíbenější závody patří závod zvaný Craft Team Running. Jde o skvělý závod smíšených štafet. Tento unikátní štafetový závod je pro běžce ideálním intervalovým tréninkem. Na podzim jsme se úspěšně účastnili běžeckých závodů – Motolské jamky, Podzimní běh Olympu, Team Craft Running, Bežecká tour v Praze , Braníku i závodu v hale.

Kdy a kde tréninky probíhají?

Úterý a čtvrtek – 15:45 h
Adresa: ISP Nebušice, Nebušická 700, Praha 6, 164 00

Na jaře a na podzim trénujeme v okolí školy v přilehlých nebušických lesoparcích. Další možnost tréninku je na multifunkčním hřišti přímo v areálu školy. 

V zimním období trénujeme ve školním fitness centru, kde máme k dispozici celkem 7 moderních běžeckých pásů, a vybavení pro funkční trénink . Atletika děti baví a trénují s maximálním nasazením a zápalem. Krásná příroda, oproštěná od obvyklého pražského shonu, chaosu a hluku nám umožňuje se pořádně soustředit a členitý terén nás učí schopnostem, které kvalitní vytrvalostní běžec nezbytně potřebuje. Jsme vždy otevřeni novým zájemcům a zakládáme si na lidském přístupu a vzájemné motivaci.

Kontakt

Mgr. Naďa Koštovalová

tel: 603 563 171

e-mail: nadakostovalova@gmail.com